ПодіїСтадіони

Elation Proteus Hybrid IP65 та більше 56 000 глядачів! Концерт Еріка Чарча на стадіоні Nissan

Оприлюднено

25 травня зірка американської кантрі-музики Ерік Чарч дав концерт на стадіоні Nissan у Нешвілі, штат Теннессі, США. Особливість цього шоу полягала у тому, що це був перший стадіонний виступ у 15-річній кар’єрі артиста. Кількість глядачів – 56 561 – перевершило попередній рекорд відвідуваності для цього майданчика, встановлений співачкою Тейлор Свіфт.

Концерт Еріка Чарча у Нешвілі мав ще одну особливість. Для організації фінального шоу розширеного весняного туру Еріка під назвою «Double Down», художник з освітлення та художник-постановник Батч Аллен використав 135 світлових приладів Elation Professional IP65 Proteus Hybrids™. Батч хотів заповнити стадіон променями та світловими ефектами. Ці багатофункціональні всепогодні світлові прилади доповнили масштабний комплект освітлювального обладнання, який також включав 420 рухомих голів Elation ACL 360i™.

«Тут виправдання не працюють»

«Double Down» – це вже четвертий концертний тур Еріка Чарча, участь в якому бере досвідчений художник з освітлення Батч Аллен. «Вибір світлових приладів Proteus насправді був продиктований відчуттям відповідальності. У випадку несприятливої зміни погоди, я хотів уберегти свого клієнта від тягаря претензій щодо пошкодження масиву світлових приладів. Ми всі маємо великий досвід проведення шоу під відкритим небом та оформлення страхових документів, – розповідає Аллен, згадуючи про шоу в парку «Fenway» у Бостоні, штат Массачусеттс, США, під час якого пройшла злива і зіпсувала 150 світлових приладів. – І я, і команда Еріка нікому не побажали б потрапити у таку ситуацію. Тут виправдання не працюють».

Освітлення зон на сцені

Вийшовши на сцену без розігріву, Чарч відіграв характерно довгий сет, виконавши 37 пісень протягом трьох з половиною годин. Конструкція сцени передбачала низку зон. Центральна зона простягалася на понад 45 метрів. Бокові зони були завдовжки понад 28 метрів. 135 світлових приладів Proteus освітили кількадесят метрів непокритої ділянки сцени, переважно – біля переднього краю, де артист пробув більшу частину виступу. Від початку і до завершення концерту, ці світлові пристрої використовувались також для освітлення публіки та створення світлових ефектів.

Директор з освітлення Гевін Лейк висловив схвалення вибору світлових приладів Proteus. Він зазначає: «У процесі відбору світлового обладнання, пристрої Proteus швидко піднялися на верхівку списку. Ми потребували великоформатного світлового приладу з високою потужністю променя, універсальністю і швидкістю у роботі та можливістю безпечно використовувати його під відкритим небом. Світлові прилади Proteus відмінно показали себе у дії. Від тієї миті, коли вони були налаштовані і вступали у дію, нам більше не треба було хвилюватися. Пристрої функціонували саме так як треба, незалежно від погодних умов».

Врешті-решт, погода не підвела організаторів виступу. «Мені подобається думати, що в якийсь дивний спосіб наша наполегливість у виборі цих світлових приладів зіграла маленьку кармічну роль у тому, що погода у вечір виступу стояла прекрасна», – жартує Аллен.

Звичайно, комплект освітлювального обладнання для виступу включав багато інших світлових приладів, в тому числі 420 рухомих голів Elation ACL 360i. Ці компактні світлові пристрої з RGBW променем – невід’ємна складова комплекту турового обладнання Еріка Чарча – розміщувались над сценою у десяти групах, які іноді складалися у вигляді п’яти прямокутників, утворюючи велику кількістю різноманітних світлових ефектів.

Завдяки набору з 70-80 пісень, до яких можна додати ще 10-12 композицій, що можуть виникнути будь-коли, світловий дизайн виступів Еріка Чарча завжди дуже різноманітний. Це тримає  Лейка та Аллена в тонусі. «По суті, кожен новий виступ відрізняється від попереднього, – підсумовує Аллен. – Це весело, але мусиш бути готовим до будь-чого. Ми підійшли до виступу на стадіоні в Нешвілі підготовленими і впоралися з завданням».

У вересні анонсоване продовження концертів туру «Double Down». Дати виступів заплановані до листопада.

Автор фотографій: Джон Шерер