Про Комору

Історія Українсько-британського спільного підприємства Комора розпочинається з часів української незалежності – у 1992 році, коли професійні музиканти заснували підприємство спільно з британським партнером. У доробку засновників СП Комора на той час вже було створення першої в Україні професійної приватної студії звукозапису та організація перших українських фестивалів “Червона рута”.

1992

20 травня 1992 року в Національному експоцентрі України (раніше – ВДНГ) відбулося урочисте відкриття магазину музичних інструментів Комори. Водночас із магазином було відкрито професійну студію звукозапису.

1994  

В Українському домі компанія Комора організовує перший Український музичний ярмарок, де лідери виробництва професійного звукового обладнання та музичних інструментів з Європи та США представили свою продукцію.

Професійні музиканти, викладачі та всі зацікавлені вперше ознайомилися з останніми світовими досягненнями звукового та світлового обладнання, зразками музичних інструментів. Ярмарок дав помітний поштовх для розбудови сучасного ринку музичних інструментів та професійного обладнання в Україні.

Цей захід привабив відвідувачів не лише розмаїттям представлених світових виробників, але й великою кількістю концертів, що відбувалися протягом усіх днів роботи «Ярмарку». На одному з концертів виступили всесвітньо відомі музиканти з гурту “All stars blues band” – Mick Taylor (“The Rolling Stones”), Snowy White (“Pink Floyd”), Jeff Allen та інші.

1995

Компанія Комора відкриває новий напрямок з професійного озвучування концертних програм, фестивалів,  телевізійних шоу.

1996

Комора виступає співзасновником фестивалю “Рок-Екзистенція”. Перший фестиваль відбувся в рамках чергового Музичного ярмарку, одним із зіркових гостей якого був Rick Wakeman (гурт “Yes”).

Цього ж року компанія Комора разом із французькими партнерами започатковує Міжнародний конкурс кларнетистів та саксофоністів “Сельмер-Париж в Україні”.

1997

Комора розпочинає співпрацю з компанією Steinway & Sons. Цього року було відкрито окремий підрозділ компанії  – Роялі та піаніно. Комора постачає професійні роялі та піаніно для таких установ як Національна філармонія України, Національна опера України, Національна музична академія України, Львівська національна музична академія, Харківський національний академічний театр опери та балету, Львівська обласна філармонія, Одеська обласна філармонія, Київський національний театр оперети.

1998

Бурхливий розвиток ринку музичних інструментів та професійного обладнання спричинив необхідність врегулювати цей специфічний вид діяльності. З цією метою було створено Асоціацію дистриб’юторів, виробників і продавців професійного звукового та світлового обладнання, музичних інструментів. Ініціатором створення та співзасновником Асоціації виступила компанія Комора. Згодом Асоціація перебрала на себе обов’язки організатора Українського музичного ярмарку, який проводить і до сьогодні.

2006

Компанія з усіма підрозділами, окрім студії звукозапису, переїжджає до нових власних приміщень, відкривши три окремі салони – «Роялі та піаніно», «Музичні інструменти», «Професійне звукове обладнання».

2009

УБСП Комора отримує статус офіційного дистриб’ютора компанії Steinway & Sons в Україні.

Підприємство відкриває новий напрямок з оренди високоякісних роялів для концертів, фестивалів та записів.

2010-2012

Комора здійснює серію презентацій роялів та піаніно Steinway & Sons, Boston, Essex у Донецьку, Києві, Луганську, Львові, Одесі, Сімферополі, Харкові та Черкасах.

2015

Комора відкриває магазин музичних інструментів та салон роялів і піаніно в Одесі.

Сьогодні Українсько-британське спільне підприємство Комора є представником світових виробників музичних інструментів та аксесуарів, а також офіційним дистриб’ютором найбільшого виробника звукотехнічного обладнання у світі – корпорації Harman Professional.

Концертний підрозділ компанії співпрацює з провідними телеканалами та надає технічне обладнання для популярних телевізійних проектів – “Х-фактор”, “Україна має талант”, шоу “Холостяк”, “Танцюють всі”. Компанія володіє унікальною мобільною сценою виробництва «Wenger» (США), що не має аналогів в Україні.

У 2015 році компанія Комора виступила співзасновником  однойменного видавництва.

2018

У 2018 році ми стали ексклюзивними представниками Obsidian Control Systems в Україні, а наступного року Комора започаткувала співпрацю з виробником світлових приладів – Elation Professional (Нідерланди).

2019

Цього року компанія Комора почала представляти продукцію Austrian Audio (мікрофони та навушники) в Україні та є офіційним і ексклюзивним дистриб’ютором бренду.

В турботі про Вас ми стали першими і ось уже понад два десятиліття залишаємось найкращими.