Статті

Що таке подавлення зворотного зв’язку та як це може допомогти вашому шоу?

Оприлюднено

Зворотний зв’язок – це високий звуковий сигнал, який утворюється внаслідок формування сигнального циклу між аудіовходом (тут – мікрофоном) та підсиленим виходом (акустичною системою), і може виникнути в будь-який час і в будь-якому місці.

Загрозу для створення зворотного зв’язку приховує все що завгодно навколо вас: наближення до небезпечних зон на сцені співаків з вокальними та доповідачів з петличними мікрофонами; неправильне розміщення підлогових моніторів та навіть коливання температури повітря та вологості.

Зворотний зв’язок – це не просто дратівливий шум; він може завдати непоправної шкоди вашим акустичним системам та вашим вухам.

Існує багато способів зменшити потенціал утворення зворотного зв’язку, включаючи застосування придушувачів шумів, еквалізації проблемних частот, зниження коефіцієнту підсилення, перехід на використання більш сфокусованого мікрофона або просто переміщення мікрофона ближче до джерела звуку чи поза лінію акустичної системи. Для того, щоб максимально убезпечити себе від появи зворотного зв’язку, звукорежисери перевіряють акустичні системи шляхом методичного підвищення системних рівнів до виникнення зворотного зв’язку, еквалізуючи проблемні частоти та повторюючи цей процес знов і знов допоки система не буде оптимізована.

Цикл зворотного зв’язку утворюється тоді, коли звук підхоплюється мікрофоном, підсилюється, відтворюється через акустичну систему, знову підхоплюється мікрофоном, потім повторно підсилюється у замкнутому циклі, генеруючи високий, нестерпний звук.

Зворотній зв’язок може виникати на будь-якій частоті. Якщо ви не професійний звукорежисер, легко почати шукати вирішення шляхом нескінченних спроб та помилок, або ще гірше – залишити конфігурацію обладнання свого виступу на долю випадку. На щастя, можна підстрахуватися. Компанія dbx пропонує функцію автоматичного придушення зворотного зв’язку Automatic Feedback Suppression, а для ще більшого контролю – функцію вдосконаленого придушення зворотного зв’язку Advanced Feedback Suppression (AFS). Це алгоритм, запатентований компанією dbx, представлений у низці продуктів dbx, що використовує складні фільтри та способи вирахування для прогнозування виникнення зворотного зв’язку.

Автоматичне придушення зворотного зв’язку працює наступним чином: алгоритм відстежує вхідний аудіосигнал для виявлення ознак зворотного зв’язку; коли він ідентифікує їх, то встановлює вузький фільтр на кожній частоті зворотного зв’язку, зменшуючи його посилення. Ультраточні, 1/80-октавні фільтри вирізняють частоти-порушники з відмінною точністю, залишаючи недоторканими якомога більше навколишнього спектру частот, що, в свою чергу, зберігає загальну якість звуку. Цей процес займає всього кілька мілісекунд і закінчується ще до того, як людське вухо зможе виявити будь-які зміни.

Функція автоматичного подавлення зворотного зв’язку проста у використанні: просто задайте бажаний рівень подавлення – і все спрацює автоматично. Оберіть власний ступінь контролю: починаючи від алгоритму Automatic Feedback Suppression – встановленого на такі продукти, як акустичні системи JBL IRX, закінчуючи вдосконаленим функціоналом алгоритму Advanced Feedback Suppression – що встановлений на такі процесори, як придушувач зворотного зв’язку dbx AFS2 та процесор для акустичних систем DBX DriveRack PA2. Це дозволяє вам  обрати або майстер налаштування, або ж заглибитися до більш деталізованого контролю, в рамках якого ви зможете перевірити та оптимізувати свою систему або захистити її під час виступу.

Технологія автоматичного придушення зворотного зв’язку робить управління зворотним зв’язком швидким та простим. Трохи практики та ретельних акустичних перевірок – і ви станете професіоналом у сфері придушення зворотного зв’язку в треках, тож зможете цілком зосередитися на своєму виступі.

pro.harman.com