Новинка: компактні настільні монітори JBL 104

Оприлюднено Оприлюднено в Новинки

Останнім часом професійна акустика стає предметом уваги шанувальників якісного звуку. З одного боку, дизайн професійного обладнання все більше поєднується з домашнім інтер’єром. З іншого – якість і надійність акустики привертає справжніх шанувальників точного відтворення. З цього погляду, нова модель компактних настільних моніторів JBL 104 особливо цікава.

Монітори JBL 104

За словами розробників, JBL 104 – це «…інноваційна модель, розроблена з нуля для максимально точного звукового відтворення». Компактність моделі робить її універсальною. Очевидно, що JBL 104 можуть відмінно працювати в професійних цілях як монітори ближнього поля в студіях або як контрольні монітори в ефірі. До того ж, простота комутації та налаштування в поєднанні з компактністю робить JBL 104 привабливим варіантом для домашнього використання.

Монітори JBL 104 оптимізовані для настільного розміщення, причому саме в цьому положенні формується нейтральне звучання. Широка діаграма спрямованості забезпечує незмінність звукової картинки при значних відхиленнях слухача від стереоосі.

Монітори JBL 104 в складі міні-студії

Особливу увагу в JBL 104 приділено чіткості і деталізації звуку. Монітори, за задумом, пропонують великий динамічний діапазон в поєднанні з насиченим басом.

Для досягнення таких параметрів розробникам довелось оптимізувати свої технології в розрахунку на найменший форм-фактор серед акустики JBL за рахунок конструкції коаксіального драйвера, у свою чергу, твітер розміщений в центрі дифузора НЧ-динаміка. Це забезпечує точну роботу всієї системи з коректним відображенням звукової сцени. Низькочастотна межа, що досягає 60 Гц для обраного форм-фактора, свідчить про високий рівень розробки JBL.

Корпуси систем закругленої форми досить незвичні. Але, крім суто дизайнерського ефекту, такий варіант акустичного оформлення надає значне вирівнювання амплітудно-частотної характеристики в діапазоні СЧ-НЧ. З іншого боку, корпуси такої форми можуть виготовлятись методом лиття під тиском. Спереду монітори захищені металевою решіткою, а порти фазоінвертора розташовані у верхній частині задньої стінки кожного корпуса.

Робота з JBL 104

Розширений динамічний діапазон та безпроблемне звучання на гучних рівнях відтворення досягається за рахунок інтегрованого в одному зі спікерів 60-ватного стереопідсилювача класу D, який розподіляє по 30 Вт на кожен гучномовець. Завдяки ефективній конструкції 104-і можуть працювати на рівні звукового тиску 104 дБ (пікове значення) без спотворень, що присутні в інших моніторах цього класу.

Регулятор гучності, винесений на передню панель лівого спікера, дозволяє підлаштовувати рівень, не відволікаючись від робочого процесу. Крім того, розташований поруч роз’єм для навушників автоматично відключає звук моніторів.


Pro: Компактність, дизайн, універсальність, звучання

Contra: Спрямований назад фазоінвертор збільшує вплив близького розташування до задньої стінки на відтворення НЧ-діапазону

Resume: Якісні компактні професійні спікери, здатні працювати в широкому діапазоні застосувань