JBL Control 60: підвісна архітектурна акустика

Оприлюднено Оприлюднено в Новинки

Моделі підвісної акустики серії JBL Control 60 здатні озвучити складні з акустичної точки зору приміщення, кімнати з високими стелями або відкриті майданчики. Різні діаграми спрямованості і оптимізація пристроїв під різні варіанти застосування дозволяють використовувати системи JBL Control 60 в різних умовах і підібрати з моделей серії конфігурацію спікерів, відповідну до завдання.

Серія підвісної акустики JBL Control 60 включає в себе 3 широкосмугові системи з діаграмою спрямованості 120°, одну з вужчою смугою частот, але ширшою діаграмою в 140° і одну модель з вужчою діаграмою в 75°, що працює на далекій відстані від зони прослуховування. Крім того, в серію входить сабвуфер, що повторює концепцію і дизайн акустики JBL Control 60. Всі моделі випускаються в чорних і білих пластикових корпусах і комплектуються підвісною системою з тросом з оцинкованої сталі і простим регулювальним затиском.

Дизайн спікерів серії JBL Control 60 – не просто поєднання привабливих обрисів, спрямоване на відмінне візуальне сприйняття систем і їх інтеграцію практично в будь-який інтер’єр. Акустика працює за допомогою фірмової технології RBI, запозиченої з серії лінійних масивів VERTEC®. Зовнішність систем визначає конічний радіаційний інтегратор (Radiation Boundry Integrator®) – RBI. Ця інноваційна конструкція об’єднує високочастотний хвилевід великого діаметру з низькочастотними проекційними отворами, на які працює встановлений в системі низькочастотний драйвер. Така конструкція забезпечує контрольовану дисперсію в широкому діапазоні частот. Всі моделі JBL Control 60 отримали вуфери з дифузорами з целюлози з поліпропіленовим покриттям на бутилкаучукових підвісках і тканинні купольні твітери з мідними котушками на каркасах з високотемпературного склопластику.

Ці елементи акустичного оформлення взаємодіють в тандемі, забезпечуючи безшовну інтеграцію та перекриття частотних діапазонів між двома коаксіально змонтованими драйверами. Результатом є надзвичайно точна фазова узгодженість і охоплення всього чутливого діапазону, завдяки чому всі слухачі отримують звучання з рівномірною частотною характеристикою. Завдяки цьому можна точно розрахувати розташування кожного джерела для отримання максимально рівномірного розподіленого звукового поля у всій області прослуховування, причому з використанням меншої кількості гучномовців.

Система RBI застосовується у всіх моделях серії JBL Control 60, за винятком Control 64P/T і мініатюрних спікерів Control 62P. Варто відзначити модель Control 67 HC/T, що має вузьку 75° діаграму спрямованості. Її контрольоване вузьке покриття ідеально підходить для поліпшення розбірливості мови та музичної чіткості в приміщеннях з високою стелею або в кімнатах зі складною акустикою, такими як конференц-зали, транзитні центри, виставкові зали та готельні атріуми. При цьому системи демонструють високу чутливість до 93 дБ із застосуванням прямого чи трансформаторного підключення.

Повнодіапазонна модель Control 67P/T оснащена великим корпусом і потужним 6,5-дюймовим (165 мм) драйвером для розширених басів. Спікер демонструє високу точність відтворення і розкриття 120°. Аналогічні параметри мають і молодші моделі менших розмірів (і, відповідно, з меншою потужністю і більш високою низькочастотною межею) – Control 65P/T і Control 64P/T.

Спікер Control 62P відмінно підходить для мовних і середньочастотних музичних програм, причому до 4 гучномовців Control 62P можуть отримувати сигнал з кросовера, вбудованого сабвуфери JBL Control 60 PS/T, Control 50S/T або Control 40CS/T. Модель також відмінно взаємодіє з настінними сателітними гучномовцями Control 52 і стельовими Control 42C.
Підвісний сабвуфер з кросовером Control 60 PS/T забезпечує низькочастотну складову звучання для JBL Control 60. Конструкція довгоходового драйвера передбачає високу  надійність і відмінну стабільність при високій потужності, властиву всім моделям серії.

Найважливішою якістю спікерів JBL Control 60 є підвищена надійність, довговічність і здатність витримувати тривалі робочі навантаження. Система озвучування із застосуванням моделей серії зберігає свої високі параметри і функціонує після інсталяції довгий час без необхідності обслуговування та налаштування.

Сергій Панаєв для журналу Stereo&Video