ІнсталяціїСтатті

HARMAN вдосконалює розбірливість голосу та музики в озвученні культових споруд

Оприлюднено

Конструкція церков, храмів та соборів задумана таким чином, щоб підсилювати та збагачувати звучання голосу та музики прекрасною природною реверберацією. Проте сучасні храми з чисельними спільнотами та масштабнішими богослужіннями  потребують допомоги, щоб проповідь у їхніх стінах звучала голосно та розбірливо.

У просторі храму голос повинен звучати насичено, повно і цілком зрозуміло, що вимагає використання сучасних лінійних масивів та чистого підсилення. Музичні постановки – від хорових та оркестрових виступів до року та хіп-хопу – повинні звучати голосно, але деталізовано, що спонукає до застосування передових інструментів зведення та обробки. Крім того, вся звукова система повинна бути впорядкованою та простою в експлуатації для персоналу, волонтерів і турових команд.

HARMAN Professional Solutions надає високотехнологічні рішення для озвучення культових споруд по всьому світу, забезпечуючи можливість поширювати проповідь ефективніше, ніж будь-коли раніше. Найсучасніші технології від AMX, JBL, Crown, BSS, Soundcraft, dbx та Martin допомагають збагатити звучання голосу та музики, і навіть здійснювати онлайн-трансляції. Нижче, пропонуємо до вашої уваги історії одних з найбільших культових споруд у світі, починаючи старовинними, закінчуючи сучасними величезними храмами, які збагатили проведення своїх богослужінь завдяки озвученню професійними рішеннями від HARMAN.

Храм Даджозан Хундзі

Для контролю реверберації та поліпшення розбірливості звучання голосу в 110-річному буддійському храмі Даджозан Хундзі в Нагої, Японія, компанія Hibino розгорнула активні акустичні системи JBL Intellivox та цифрові мікшерні пульти Soundcraft Si Expression.

«Часто бувало складно розібрати слова священика. До того ж, у храмі були місця, де проповідь була ледве чутною, – розповідає представник громади храму Даджозан Хундзі. – Тестування акустичних систем Intellivox з використанням сигнального процесора для контролю над розповсюдженням звуку покращило його чіткість. Відгуки відвідувачів були чудовими».

Собор святого Павла у Веллінгтоні

Для вдосконалення чіткості звучання проповідей та хорової музики у головному храмі Веллінгтонської єпархії Англіканської церкви – Соборі святого Павла у Веллінгтоні, Нова Зеландія, компанія David Kendall Audio співпрацювала з постачальником музичного обладнання, компанією JPRO, яка поставила для обладнання собору акустичні системи JBL, цифрові мікшерні пульти Soundcraft та сигнальні процесори BSS.

«Основне завдання під час проектування системи полягало в тому, щоб акустичні системи рівномірно розподіляли звук у потрібних зонах, мінімізуючи при цьому небажані відбиття, – розповідає Ніколас ван Дайк, дизайнер аудіосистем у JPRO. – Акустичні системи JBL Intellivox та колонні динаміки лінійного масиву JBL CBT забезпечили покриття та чіткість, необхідні для продукування належно збалансованого звучання голосу та музики в акустично чутливому просторі собору».

Духовний комплекс Лін Фонг

В’єтнамський Духовний комплекс Лін Фонг – це величезна кругова споруда, увінчана статуєю Будди, висотою 67 метрів. Щоб якісно та рівномірно розподілити звук по всьому комплексу, компанія Ba Sao Investment розгорнула мережеву аудіосистему від HARMAN Professional Solutions.

«Завдання полягало в тому, щоб організувати відмінну якість, чіткість та покриття звуку на величезній площі, використовуючи акустичні системи, розподілені по периметру 15-метрової стелі, – зазначає Хуу Туан, менеджер з продажу компанії Ba Sao Investment. – Безпроблемна інтеграція та надійна робота продуктів HARMAN дозволили нам досягнути якісних результатів, а клієнти завжди залишаються задоволеними нашими аудіосистемами».

Храм Ват-Патум-Ванарам

Для оновлення звукової системи одного з найвідоміших храмів Бангкока (Таїланд) – храму Ват-Патум-Ванарам, компанія Mahajak Development використала низку акустичних систем JBL, підсилювачів Crown, мікшерних пультів Soundcraft та контролерів акустичних систем dbx  для озвучення павільйону Фрараджасатта храму Ват-Патум-Ванарам.

«Ми потребували аудіосистему, що здатна забезпечити належну потужність та якість звучання, а також – естетично поєднатись з простим інтер’єром цього скромного місця, – зазначив представник громади храму Ват-Патум-Ванарам. – Наша нова звукова система від HARMAN вирізняється високою гнучкістю та простотою в експлуатації. Вона продукує якісний звук з високою чіткістю під час проповідей та медитацій».

Общинна церква Орюнь

Для бездоганного звучання на сцені та поза нею, Общинна церква Орюнь (Сеул, Південна Корея) обладнала свій релігійний притулок Oryun Vision Village та головний дім молитви Oryun Vision Center найсучаснішими аудіосистемами та контролерами від HARMAN Professional Solutions.

«Притулок Oryun Vision Village здійснив запит на проект з такою ж якістю звуку, як і в головному домі молитви Oryun Vision Center, з використанням лінійних масивів JBL VTX, – зазначає Сеундук Сео, провідний технік компанії TechData Co., Ltd. – Задля полегшення роботи з системою, ми запропонували використовувати панелі керування від AMX. Потенціал компанії HARMAN до обслуговування проектів будь-якого масштабу допомагає нам з легкістю справлятися з викликами озвучення як масштабних культових споруд, так і менших робочих просторів».

Церква Сарангсаем

Для організації виняткового багатоцільового звуку в церкві Сарангсаем в Пусані, Південна Корея, компанія Kinoton Korea розгорнула у її головному молитовному залі лінійні масиви та монітори JBL, а також – обладнала аудиторії храму стельовими акустичними системами JBL Control.

«Ми хотіли переконатися, що наш головний молитовний зал може бути використаний для різноманітних заходів членами нашої церкви та місцевою громадою, – розповідає Гйонг Гван Парк, представник кліру Церкви Сарангсаем. – Системи HARMAN ідеально підходять для задоволення наших потреб як церкви та простору проведення особливих подій. Годі було й шукати кращий бренд для втілення нашого бачення у життя».

Баптистська церква Б’юла

Церква місіонерів-баптистів Б’юла у місті Декейтер (штат Джорджія, США) запросила компанію-інтегратора STC Audio для оновлення свого 15-річного комплекту звукового обладнання. Щоб організувати потужне озвучення храму, який вміщає до 3000 прихожан, компанія STC обладнала церкву лінійними масивами JBL VTX V, підсилювачами Crown та сигнальними процесорами BSS.

«Коли пастор говорить, всі повинні чітко його чути. Це була перша вимога до нового обладнання, – наголошує Селдон, член спільноти. – Друга вимога полягала в такому: слід було переконатися, що система здатна якісно озвучувати виступи церковних оркестрів і дати музикантам чітко почути себе. Третя вимога – це точне відтворення виступів хору у складі 125 осіб».

Церква Highlands

Щотижня Церква Highlands у Бірмінгемі (штат Алабама, США) здійснює відеотрансляцію проповіді зі свого центрального дому молитви, яку переглядають в середньому до 60 000 людей у 16 ​​інших молитовних домах, розташованих по всьому штату. Заради забезпечення якісного ключового освітлення для точної передачі кольорів у кадрі, директор з освітлення Церкви Highlands Патрік Генц розмістив у культовій споруді світлові прилади Martin MAC.

«80% членів нашої громади переглядають проповідь через онлайн-трансляції, тож дуже важливо, щоб ми гарантували чудову якість відео, а це вимагає послідовного освітлення, – ділиться Патрік Генц. – З іншої сторони, коли ми проводимо молодіжні події та концерти з особливих приводів, комплект світлового обладнання дозволяє нам організовувати приголомшливе візуальне шоу».

pro.harman.com