Статті

9 професійних порад щодо ведення онлайн-трансляцій в домашніх умовах

Оприлюднено

Якщо ви належите до більшості музикантів, то виступи – це джерело ваших життєвих сил. Та коли ви не можете особисто контактувати зі своєю аудиторією, трансляція в прямому ефірі – це найкраща можливість здобути нових шанувальників та отримати дохід, створюючи при цьому передумови для наступного виступу.

Здійснення олайн-трансляцій дозволяє вам сформувати невимушену, близьку атмосферу, внаслідок чого виникає глибокий зв’язок з вашими шанувальниками. Це також чудовий спосіб поширювати новий контент. Це можуть бути, наприклад, акустичні сети та марафони «запитання-відповідь». Крім того, ви можете дозволити глядачам поглянути на ваше життя за кадром. Здійснювати трансляції в прямому ефірі стали найвідоміші світові зірки: чи то австралійський музикант Кіт Урбан, який грає у підвалі валсного будинку і транслює свої виступи в Instagram, чи то італійський співак та композитор Андреа Бочеллі, який в прямому ефірі дав сольний великодній концерт в пустому Міланському кафедральному соборі для 5 мільйонів глядачів по всьому світу.

Вам може здаватися, що для виходу у прямий ефір потрібно багато обладнання та досвіду. Та чудова новина полягає в тому, що онлайн-трансляцію здатен організувати будь-хто і майже де завгодно – головне мати доступ до мережі Інтернет. Насправді, з високою імовірністю, ви вже маєте все необхідне для того, щоб розпочати роботу. Дотримуючись поданих нижче простих порад, ви зможете організувати подію з професійною якістю, яка вразить ваших шанувальників і спонукатиме їх повертатися до вас знову і знову.

Порада №1: Попрощайтеся з вбудованими мікрофонами

Так, ви можете записувати звук за допомогою мікрофона, вбудованого у ноутбук або телефон. Проте якщо ви музикант, то, швидше за все, ви прагнете покращити якість звуку. Якість звукозапису практично кожного самостійного мікрофона буде перевершувати можливості мікрофонів, вбудованих у ваші пристрої. І якщо ви зробите розумний вибір під час пошуку потрібної моделі, то навіть зможете писати звук на професійному рівні. Найшвидший і найпростіший спосіб покращити якість звуку під час оналйн-трансляції – це використовувати універсальний USB-мікрофон, такий як AKG Lyra, який підключається напряму до комп’ютера (або мобільного пристрою з адаптером) і дозволяє налаштувати спрямованість для запису одного виконавця, дуету або групи. (А його ретро-футуристичний стиль виглядає у кадрі просто чудово.)

Для організації виступу на більш професійному рівні, вам знадобиться надіслати аудіосигнал для здійснення кодування на програмне забезпечення, яке потім подасть його на платформу для онлайн-трансляції. (Open Broadcaster – це безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом, яке може виконати для вас цю роботу; програма має на борту майстер налаштування, який допоможе вам здійснити процес настройки.)

Якщо ви вже використовуєте комп’ютер для домашнього звукозапису, то можете надсилати аудіосигнал безпосередньо з комп’ютера, з аудіоінтерфейсу або мікшерної консолі з USB-підключенням. Якщо вам до вподоби робота з десктоп-функціоналом, то консоль Soundcraft Notepad або Signature MTK поєднують аналогові компоненти прогресивного типу з USB-аудіоінтерфейсом та мають вбудовані ефекти, які допоможуть вам звучати найкращим чином. Використання консолі / аудіоінтерфейсу також надає перевагу у вигляді можливості користуватися низкою вхідних роз’ємів для прямих сигналів або дискретних мікрофонів, що забезпечує вам додатковий контроль над звуком.

Тепер, коли ми охопили увагою деякі основи вдосконалення якості звуку, давайте розглянемо поради, які допоможуть зробити ваші онлайн-трансляції найкращими.

Порада №2: Вийдіть за рамки виступу

Ваші шанувальники люблять вас за вашу музику, проте не слід обмежуватися виключно цим. Події, що транслюються онлайн, – це можливість по-справжньому творчо підійти до справи, знайти способи налагодити взаємодію зі своєю аудиторією та відкрити нові ідеї змістового наповнення: запросіть своїх шанувальників у закадровий тур студією; влаштуйте для них марафон «запитання-відповідь», майстер-клас або DJ-сет.

Порада №3: Будьте власним PR-агентом

Створіть цільову сторінку події на своєму веб-сайті або на сторінці у соціальних мережах та поділіться нею з шанувальниками. Це можливість залучити численну аудиторію – мисліть глобально, а не локально. Під час спілкування в онлайн-форматі, поширте посилання на свою сторінку та розкажіть про музику, яку ви збираєтесь грати, або теми, які ви плануєте обговорювати, тощо. Залучайте до себе аудиторію, закликаючи людей заздалегідь надсилати вам назви пісень, які вони хочуть почути, або ставити питання, на які вони прагнуть отримати відповідь. Якщо ви використовуєте цільову сторінку веб-сайту, пам’ятайте збирати адреси електронної пошти осіб, які писатимуть вам. Якщо ви користуєтеся соціальними мережами, не забувайте попросити ставити лайки та підписуватися на вашу сторінку, щоб мати змогу в подальшому інформувати своїх нових шанувальників.

Порада №4: Залучіть до робочого процесу помічника

Налаштування для прямого ефіру може бути простим і зводитися до використання телефону та підключення до мережі Інтернет, або ж навпаки – це може бути складна процедура, що включає використання декількох камер та мікрофонів. Завжди найкраще починати з простого і вдосконалювати власні виступи по мірі здобуття навичок.

Звичайно, ви можете самостійно транслювати сольний виступ, без залучення допомоги. Але ви зможете зняти складніші сценарії, якщо у вас є додаткова пара рук. Залучення друга або члена сім’ї до виконання таких завдань, як полемічні коментарі та зведення звуку, дозволяє вам зосередити основну увагу на хорошому виступі.

Оскільки між вашими діями у реальному житті та потоковою передачею сигналу буде невелика затримка, краще, щоб ваш помічник відстежував ефір із закритими повнорозмірними навушниками, такими як AKG 371-BT, що блокують численні шуми у приміщенні, забезпечуючи свободу пересування завдяки бездротовому Bluetooth-підключенню.

Порада №5: Задійте свого внутрішнього сценографа

Формування візуальної зацікавленості є ключовим фактором привернення уваги шанувальників та їх залучення до події. Це час для швидкого косметичного ремонту! Переконайтесь, що обране вами приміщення добре освітлене та не має візуальних перешкод і відволікаючих факторів. Виставте яскраве та рівномірне світло, особливо подбайте про освітлення обличчя (кільцева світлодіодна лампа забезпечує рівномірне безтіньове освітлення), та випробуйте запис у цьому просторі, щоб переконатися в тому, що яскраве освітлення добре виглядає у кадрі.

Порада №6: Позбавтеся поганої акустики

Оберіть домашню «сцену» з пристойною акустикою. Порожні кімнати та кімнати з твердими поверхнями продукують багато відлуння. Виступати в такому приміщені може бути весело, проте ваша потокова передача буде звучати дуже забруднено. Зробіть тестовий запис у своєму просторі; якщо ви почуєте відлуння, подавіть його у місці виникнення, розташувавши на твердих поверхнях м’які речі. Простий, та ефективний спосіб пом’якшити робочий простір – це розташувати у приміщені штори, портьєри, килим або навіть велику рослину. (Бонус: Додавання декору лише посилить атмосферу.)

Порада №7: Виступайте як професіонал

Завжди репетируйте, перш ніж виходити наживо. Перевірте все – від швидкості підключення до мережі Інтернет до налаштувань камери та підставки мікрофона. Підготуйте сценарій виступу або набір пісень, який забезпечить структуру програми. Подумайте про розміщення титульного зображення або preroll відео, щоб дати глядачам час налаштуватись і створити невеликий буфер. А тоді – настав час показу! Під час трансляції дивіться в об’єктив камери, і не забувайте відповідати на коментарі та демонструвати свою реакцію на них, щоб ваша аудиторія відчувала себе частиною дійства. Існує тонка грань між залученням аудиторії та балаканиною; залишайтеся зосередженим та тримайте процес під контролем.

Порада №8: Просіть чайові, але робіть це ввічливо

Попри те, що такі платформи, як SoundStage та StageIt, пропонують функцію продажу квитків на онлайн-події, якщо ви новачок, подумайте про те, щоб зробити плату добровільною. У багатьох сервісах потокової передачі присутня функція складання чайових. Ви також можете спрямувати шанувальників на популярні платформи, такі як Venmo, PayPal та Buy Me a Coffee. Не забудьте поділитися посиланнями на ваш веб-сайт та на сторінки з вашим мерчем, а також – нагадати про них під час виступу.

Порада №9: Розглядайте кожне завершення як новий початок

Використовуйте імпульс, створений вашим виступом. Відразу ж після події знайдіть час, щоб відповісти на коментарі шанувальників та переглянути відгуки. Поділіться записом вашого онлайн-виступу зі своїми шанувальниками, додайте заклик підписуватися на вашу сторінку у соціальних мережах, оцінити мерч або першими прослухати нові пісні.

Після цього настає незручний момент: сядьте та критично передивіться свій виступ, зауважуючи, що вдалося, а що – ні. Перегляньте аналітику аудиторії, наприклад, як довго глядачі залишалися з вами і коли вони відключалися. Використовуйте все, чого ви навчились, для формування плану наступної захоплюючої трансляції.

Корисні ресурси:

Перевірте швидкість підключення до мережі Інтернет за допомогою тесту на швидкість Google.

Дізнайтеся, як здійснювати прямі трансляції на FacebookInstagramYouTubeTwitch та Wowza.

Завантажте безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом Broadcast – для здійснення кодування аудіосигналу.

Познайомтеся з сервісами потокової передачі з інтегрованою функцію продажу квитків на онлайн-події – SoundStage та StageIt.

Зареєструйтеся на платіжних платформах VenmoPayPal та Buy Me a Coffee.

Дізнайтеся більше про студійний конденсаторний мікрофон AKG Lyra, професійні Bluetooth-навушники AKG 371-BT, компактні настільні монітори з Bluetooth JBL 104-BT, мікшерний пульт Soundcraft Notepad та компактний аналоговий мікшерний пульт / аудіоінтерфейс Signature MTK.

pro.harman.com